Pl Gb

place

Schronisko górskie PTTK na Magurce

category: Schroniska Górskie, Bacówki, Chatki | Noclegi

address: Magurka Wilkowicka 7 , 43-365, Wilkowice

www: www.magurka.beskidy.pl/
email: info@magumagurka.beskidy.pl
tel: (033) 817-04-21

Schronisko położone na wysokości 909 m n.p.m. w Beskidzie Małym. Beskid Mały na tle innych partii Beskidów zachodnich jest niewielką grupą górską, ale sam w sobie dość rozległy i niezwykle atrakcyjny pod względem krajobrazowym. Rozciągając się równoleżnikowo na długości około 30 km i szerokości około 10 km umiejscowiony jest pomiędzy rzekami Białą na zachodzie, Skawą na wschodzie. Od południa stanowi przedłużenie Beskidu Żywieckiego, a od północy sąsiaduje z kotliną Oświęcimską. Najwyższe szczyty przekraczają tu zaledwie 900 m. n. p. m. i bardzo są zbliżone do siebie wysokościami. O niezwykłej atrakcyjności Beskidu Małego świadczą różnorakie możliwości spędzania tu wolnego czasu. Przebiega tędy wiele ciekawych szlaków turystycznych, istnieje możliwość zwiedzenia wielu zabytków kultury i sztuki, a szczególną atrakcją jest przełom Soły i utworzona na nim kaskada trzech zapór i sztucznych jezior. Rozbudowana sieć dróg i linii kolejowych otaczająca Beskid Mały sprawia, że miejsce to staje się dostępne dla turystów zmotoryzowanych jak i pieszych, którzy łatwo mogą dostać się w punkty wyjściowe szlaków i wędrować niezbyt trudnymi urokliwymi trasami, w ciszy i spokoju. Z ważniejszych szczytów tej grupy górskiej można tu wymienić Czupel (933 m), Magurkę Wilkowicką (909 m) w paśmie Magurki Wilkowickiej oraz Łamaną Skałę (929 m), Leskowiec (922 m) w paśmie Gór Zasolskich.

events

  • past
  • › upcoming ‹
Do you know anything about planned events at this place?
You cannot add new events at this place, because someone else manages this place exclusively. You can ask (leaving a comment below) the manager of this place to update information about events.

leave your feedback

No posts about this place yet.  Be the first to review this place and write a post!

leave a comment

Event photos

No photos from events at this place

Favorite for

+
1
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies i będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce.