WYDARZENIE

03.03.2013 17:00

CAPELLA CRACOVIENSIS - Barokowe Five o'clock - koncert muzyki barokowej

Zapraszamy na kontynuację Państwa ulubionego niedzielnego cyklu koncertowego.

Podobnie jak w 2012 roku prezentować będziemy najciekawszych wykonawców muzyki barokowej w najbardziej interesujących wnętrzach Katowic.

CAPELLA CRACOVIENSIS 
Rzymskie oratorium barokowe3 marca 2013
g. 17.00


Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach
ul. Warszawska 18, KatowiceBarokowy gatunek muzycznego oratorium mógł narodzic sie tylko w Rzymie – papieskim miescie baroku. Błyskawicznie tez rozkwitł arcydziełami, gdyz opowiadane muzyka historie sakralne znalazły sobie doskonałego twórce, Giacoma Carissimiego. „Jefte” nalezy do najbardziej poruszajacych dzieł całego okresu: zwiezła narracja mówi o wielkim zwyciestwie sedziego Izraela, Jeftego, nad Ammonitami – przypłaconym jednak koniecznoscia złozenia w ofierze jedynej córki wodza. Wstrzasajacy lament dziewczyny, zamykajacy oratorium, wrecz domaga sie ukojenia, jakie przyniosa dwa mniejsze, jak zawsze piekne motety Johanna Sebastiana Bacha, “Komm, Jesu, komm” i “Fürchte dich nicht”.

Znany z niezwykłej wirtuozerii Chór Kameralny Capella Cracoviensis wykonuje repertuar od utworów religijnych renesansu i wczesnego baroku, przez oratoria Händla i msze klasyczne, po muzyke XX wieku. Szczególna uwage zwraca dynamika i wirtuozeria zespołu, a takze jego stylistyczne dopasowanie do specyfiki utworu. Godna uwagi jest tez szczególna, miekka i ciepła barwa brzmienia – uzyskana m.in. dzieki mieszaniu w altach głosów zenskich z meskimi falsetami, przede wszystkim jednak dzieki precyzyjnemu doborowi spiewaków, tworzacych wyjatkowa jakosc zespołu.

Znany z niezwykłej wirtuozerii Chór Kameralny Capella Cracoviensis pod kierunkiem Jana Tomasza Adamusa wykonuje repertuar od utworów religijnych renesansu i wczesnego baroku, przez oratoria Händla i msze klasyczne, po muzykę XX wieku. Chór współpracuje z najsławniejszymi orkiestrami i dyrygentami (jak Les Musiciens du Louvre-Grenoble z Markiem Minkowskim). W ostatnim czasie grupa występowała m.in. w Cannes na targach MIDEM, prezentując utwory polskie doby baroku, podczas festiwalu Misteria Paschalia z Accademia Bizantina pod dyr. Ottavio Dantone. Z muzyką polską XVII wieku odnosiła także spektakularne sukcesy we Lwowie i w Mińsku. Chór uczestniczy we wszystkich operowych projektach Capelli Cracoviensis, śpiewając repertuar barokowy i klasyczny.

http://ck.art.pl/media/II%202013/chór%20kameralny%20CC_barok_marzec.jpg

Bilety: 35 zł normalne, 25 zł ulgowe, www.ticketportal.pl
Rezerwacje: bow@ck.art.pl, tel. 32 609 03 31, 32 609 03 32

działo się

+

Kto był

+
Kret01_copy_-_kopia
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies i będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce.