WYDARZENIE

02.04.2014 16:00 - 04.04.2014

II edycja Festiwalu Podróżniczego „Okno na Świat

Adres: pl.Karin Stanek 1 , Bytom
www: becek.pl/kalendarium-imprez/2/4/2014

Podczas trzech dni zaprezentowane zostaną prelekcje podróżnicze, a także występy artystyczne i konkursy z nagrodami. Podczas wydarzenia zbierane będą datki na wyjazd wakacyjny dzieci niepełnosprawnych umysłowo i fizycznie – Burych Misiów. Dzięki takiej inicjatywie każdy z Państwa będzie miał szansę spełnić czyjeś marzenia, dorzucając symboliczną kwotę na zbiórce.
Dlaczego warto wybrać się na festiwal? 
Wielu z nas myśli, że daleka podróż to wyzwanie przekraczające nasze siły. Informacja o tym, że ktoś rzucił stabilną codzienność i wybrał się np. w rejs dookoła świata wzbudza zaskakujące reakcje - od niedowierzania, przez zachwyt, po lekceważące pobłażanie. Tymczasem dla wielu ludzi sens życia stanowi właśnie podróż. 
Chcemy pokazać mieszkańcom Bytomia i okolic, że świat jest piękny, że można zwiedzać cudowne miejsca. Poprzez dzielenie się z innymi naszą podróżniczą pasją chcemy wzbudzić w widzach emocje. Miło jest patrzeć na widownię podczas wystąpień i widzieć w oczach ludzi zainteresowanie. Czas się wtedy zatrzymuje, a na scenie główną rolę grają emocje z wypraw - mówi Przemysław Siemieniec, pomysłodawca festiwalu, prezes stowarzyszenia „Okno na Świat”.
Boimy się tego, co jest nam obce, jesteśmy nieufni. Przeciętny turysta nigdy nie spał „na dziko” w dżungli, nie pojechał samotnie do Azji, ani nie jadł węża. - mówi Grzegorz Gawlik - podróżnik, członek stowarzyszenia „Okno na Świat”.
Organizacja festiwalu ma na celu zachęcenie ludzi do podróżowania, a także pokazanie wielu ciekawych miejsc. Zamiast siedzieć na kanapie w domu, można wybrać się z nami do Azji, Ameryki Południowej,  czy Australii, a może Afryki? 
Przygotowywanie festiwalu jest jak wyprawa. Musisz się dobrze przygotować, by osiągnąć swój cel. Satysfakcję dają mi uśmiechnięte buzie widzów, wtedy wiem, że to co robimy ma sens i poszerza horyzonty, a o to właśnie nam chodzi. - mówi Łukasz Waga, wiceprezes stowarzyszenia „Okno na Świat”.
Czas na zmiany!
Życie ucieka nam przez palce i nie zdajemy sobie sprawy jak wiele tracimy goniąc za codziennością. Nie każdego stać na wyjazd, mam na myśli strefę nie tylko finansową ale także mentalną. - mówi Katarzyna Irzeńska, rzecznik prasowy festiwalu, wiceprezes stowarzyszenia „Okno na Świat”.
Dla jednych podróżą marzeń jest wyjazd all inclusive do ciepłych krajów, dla innych niskobudżetowy wyjazd na koniec świata. Na naszym festiwalu chcemy pokazać ludziom, że można spełniać swoje podróżnicze marzenia. - mówi Michał Tobor, członek zarządu stowarzyszenia „Okno na Świat”.
Każdy z nas tak naprawdę ma szansę odbycia szeroko pojętej podróży. Podczas festiwalu poznacie różne osobowości podróżników, którzy pokażą Wam, jak spełniali swoje marzenia. - mówi Małgorzata Łozicka, członek zarządu stowarzyszenia „Okno na Świat”.

wstęp wolny

działo się

+

Kto był

+
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies i będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce.