Wydarzenia

 • Co to jest wydarzenie?

  Wydarzenie to nic innego jak fajny koncert, ciekawy spektakl, zawody sportowe, projekcja filmu, festyn rodzinny – innymi słowy wszystko, co może wypełnić Twój wolny czas i na co można by się wybrać. Wszystkie wydarzenia mają swe miejsca na stronach portalu, gdzie podane są istotne informacje dotyczące planowanej imprezy. Potraktuj to jak ulotkę zapraszającą. Znajdziesz tu plakat/zdjęcie, tytuł, niezbędne dane, opis oraz wybierające się osoby.
  Oprócz wydarzeń jednodniowych możesz także znaleźć długo-terminowe, czyli takie, które toczą się przez kilka dni. Jak np. festiwale, czy wystawy.
 • Gdzie znajdę wydarzenia?

  Lista wydarzeń (dostępna po kliknięciu ikony “wydarzenia” w górze strony) daje Ci szybki dostęp do zgromadzonych przez nas wydarzeń. Tutaj podejrzysz wszystkie najważniejsze informacje związane z wydarzeniami. Za pomocą 6 głównych kategorii możesz określić charakter wydarzenia. Korzystając z filtrów miejsca i czasu zobacz co ciekawego dzieje się w Twojej okolicy. Dzięki menu „pokazuj” możesz przeglądać tylko te wydarzenia, w których bierzesz udział, lub „dodane przez Ciebie”.
  Z kolei na karcie wydarzenia znajdziesz wszelkie istotne informacje dotyczące imprezy. Potraktuj kartę jak ulotkę zapraszającą.
 • Co zrobić, gdy nie mogę znaleźć wydarzenia?

  Jeśli nie możesz znaleźć wydarzenia upewnij się, że szukasz prawidłowo. Określ, czy przeszukujesz wydarzenia minione, czy dopiero nadchodzące. Wszystkie, czy tylko dodane przez siebie? Sprawdź, czy region/miasto są poprawnie zaznaczone. I przede wszystkim, czy wybrana przez Ciebie jedna z głównych kategorii pokrywa się z charakterem imprezy. Jeśli nie masz pewności zrezygnuj z filtrowania, by wyszukiwać wśród większej liczby wydarzeń. Gdy nadal nic nie znajdujesz może to oznaczać, że wydarzenie, którego szukasz, zwyczajnie nie zostało jeszcze dodane. Zachęcamy wtedy do dodania tej imprezy samemu.
 • Czy mogę dodawać wydarzenia? Po co to robić?

  Jeśli jesteś właścicielką/-em danego miejsca, lub chcesz dodać wydarzenie do miejsca, które nie ma swego właściciela, a jesteś np. DJ'em, który będzie tam rozkręcał imprezę, przygotowujesz wernisaż wystawy, itp, śmiało wpisuj nowe imprezy. Niczym ulotki, lub plakaty karty wydarzeń mają za zadanie poinformować ludzi o tym, co interesującego będzie się działo. Wypromuj swoje wydarzenie, przygotuj ciekawą kartę imprezy, dodaj istotne informacje, posyłaj link do tej karty dalej i zapraszaj ludzi. W polu “kto będzie” możesz nawet zobaczyć, ile osób planuje się zjawić.
 • Jak stworzyć dobry opis wydarzenia?

  Jeśli jesteś właścicielką/-em miejsca, lub zwyczajnie chcesz dodać wydarzenie do miejsca, które nie ma swojego właściciela, postaraj się, żeby opis był jak najpełniejszy i najciekawszy. Oprócz tytułu, daty, warunków uczestnictwa, dodaj także takie informacje jak: opis, linki do stron zewnętrznych, może adres wydarzenia na Facebook'u, dodatkowe grafiki. Jeśli zależy Ci, by na imprezie zjawiło się jak największe grono osób, zachęć je czymś więcej, niż tylko suchymi informacjami.
 • Co znajdę na karcie wydarzenia?

  Na karcie wydarzenia znajdziesz wiele istotnych informacji dotyczących wybranego przez Ciebie wydarzenia. Odszukasz tu plakat/zdjęcie, tytuł, termin, opis imprezy oraz wybierające się osoby. Zerknij na kartę po wydarzeniu, może ktoś umieścił relację, dodał zdjęcia lub komentarz. Prosto z karty wydarzenia możesz jego datę dodać wprost do swojego osobistego kalendarza, żeby nie ominęło Cię nic, co interesujące, lub zaznaczyć, że udało Ci się tam dotrzeć.
 • Co oznacza/zawiera box “Kto był”?

  W zależności od tego, czy przeglądasz wydarzenie minione, czy nadchodzące, na karcie znajdziesz box “kto był” lub “kto będzie”. W tym miejscu możesz zerknąć na to, kto wybrał, lub planuje wybrać się na imprezę. Kliknięcie w tym miejscu powoduje dodanie Twojego avatara do boxa, a jednocześnie automatycznie umieszcza wydarzenie w Twoim Osobistym Kalendarzu. Jest to szczególnie przydatne, przy nadchodzących imprezach. Możesz zawsze je sprawdzić w swoim kalendarzu. Teraz żadne wydarzenie nie umknie Twojej uwadze.
 • Jak dodać własną relację? Po co to robić?

  Relacja to nic innego jak Twoja opinia, może być ze zdjęciami, z wydarzenia, w którym uczestniczyłaś/-eś. Podziel się z nami swoimi wrażeniami, wrzuć zdjęcia, daj znać innym jak było i czy warto wybrać się ponownie (jeśli to wydarzenie, które się powtarza, lub długoterminowe), zachęć do udziału. Dodawanie relacji jest bardzo proste – odszukaj konkretne wydarzenie danego dnia i godziny, na którym byłaś/-eś. Na dole karty znajdź pole “relacje”, dodaj nową. Wpisz tytuł, dodaj opis, dołóż zdjęcia i relacja z imprezy jest gotowa.
 • Jak napisać dobrą i ciekawą relację?

  Relacja jest elementem sprawozdania z wydarzenia, swoistego rodzaju notką prasową. Postaraj się zwrócić uwagę innych niebanalnym tytułem oraz ciekawą treścią. Jeśli chcesz wiernie zrelacjonować fakty, których byłaś/-eś świadkiem postaraj się o obiektywne podejście reportera. Krótko i treściwe odpowiadając na pytania: kto,co? gdzie? z jakim skutkiem? dlaczego? jak,kiedy?
  Możesz także zamieścić swoją własną subiektywną ocenę wydarzenia. Wtedy nie ma żadnych reguł. Pisz co Ci się podobało, czy warto się wybrać, lub uważasz, że należy owo wydarzenie omijać szerokim łukiem. Najważniejsze, że podzielisz się z innymi swoją opinią a może także fotografiami.
  Jeśli nie chcesz pisać, nie masz na to czasu, ochoty, lub talentu, a posiadasz jedynie zdjęcia z wydarzenia, dodaj je także pod postacią relacji. Niech same uchwycone kadry przemawiają na korzyść imprezy, lub ostatecznie ją pogrążą. No i oczywiście dodaj zdjęcia, by Twoi znajomi mogli się na nich odnaleźć.
 • Po co dodawać termin wydarzenia do kalendarza?

  Dzięki osobistemu kalendarzowi już nigdy nie umknie Ci data świetnego koncertu, wernisaż wystawy, czy wyprawa rowerowa ulicami miasta. Wprost z karty wydarzenia zadbaj, by nie zapomnieć o tym, co się będzie działo. Żadnego więcej zapisywania na karteczkach, czy ustawiania powiadomień. Odszukaj fajną imprezę i zwyczajnie dodaj ją do swojego osobistego kalendarza. Zadeklaruj chęć udziału w wydarzeniu, aby także i Twoi znajomi wiedzieli na co się wybierasz. Od teraz wszystkie najbliższe imprezy będziesz mieć zawsze pod ręką, a kalendarz zadba o to, by wysłać Ci powiadomienie o nachodzącym wydarzeniu.
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies i będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce.