miejsce

Schronisko górskie PTTK na Magurce

kategoria: Schroniska Górskie, Bacówki, Chatki | Noclegi

Adres: Magurka Wilkowicka 7 , 43-365, Wilkowice

www: www.magurka.beskidy.pl/
email: info@magumagurka.beskidy.pl
tel: (033) 817-04-21

Schronisko położone na wysokości 909 m n.p.m. w Beskidzie Małym. Beskid Mały na tle innych partii Beskidów zachodnich jest niewielką grupą górską, ale sam w sobie dość rozległy i niezwykle atrakcyjny pod względem krajobrazowym. Rozciągając się równoleżnikowo na długości około 30 km i szerokości około 10 km umiejscowiony jest pomiędzy rzekami Białą na zachodzie, Skawą na wschodzie. Od południa stanowi przedłużenie Beskidu Żywieckiego, a od północy sąsiaduje z kotliną Oświęcimską. Najwyższe szczyty przekraczają tu zaledwie 900 m. n. p. m. i bardzo są zbliżone do siebie wysokościami. O niezwykłej atrakcyjności Beskidu Małego świadczą różnorakie możliwości spędzania tu wolnego czasu. Przebiega tędy wiele ciekawych szlaków turystycznych, istnieje możliwość zwiedzenia wielu zabytków kultury i sztuki, a szczególną atrakcją jest przełom Soły i utworzona na nim kaskada trzech zapór i sztucznych jezior. Rozbudowana sieć dróg i linii kolejowych otaczająca Beskid Mały sprawia, że miejsce to staje się dostępne dla turystów zmotoryzowanych jak i pieszych, którzy łatwo mogą dostać się w punkty wyjściowe szlaków i wędrować niezbyt trudnymi urokliwymi trasami, w ciszy i spokoju. Z ważniejszych szczytów tej grupy górskiej można tu wymienić Czupel (933 m), Magurkę Wilkowicką (909 m) w paśmie Magurki Wilkowickiej oraz Łamaną Skałę (929 m), Leskowiec (922 m) w paśmie Gór Zasolskich.

wydarzenia

Wiesz coś o planowanych wydarzeniach w tym miejscu?
Nie możesz dodać wydarzeń do tego miejsca, ponieważ ma ono już właściciela. Poproś jednak właściciela miejsca (zostawiając komentarz poniżej), by uaktualnił kalendarz wydarzeń.

podziel się opinią

Nikt jeszcze nic nie napisał o tym miejscu.  Możesz być pierwszy!

skomentuj

działo się

Brak zdjęć związanych z wydarzeniami w tym miejscu

bywalcy

+
1
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies i będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce.