miejsce

Przyrodnicza ścieżka dydaktyczna "WĘGIERSKA GÓRKA - ROMANKA - RYSIANKA - LIPOWSKA"

kategoria: Szlaki, ścieżki Edukacyjne | Na łonie Natury

Adres: 34-350, Węgierska Górka

www: www.zpk.com.pl
email: zpkzywiec@zpzpk.com.pl
tel: (033) 861 78 25, 862 04 78

Oznakowanie trasy: szlak czerwony, niebieski, żółty, czarny Długość trasy: 43 km; Czas przejścia: ok. 9 h (proponuje się zaplanowanie dwudniowej wycieczki, co umożliwia duża liczba schronisk turystycznych na trasie ścieżki); Liczba przystanków: 9 Stopień trudności: średni Lokalizacja: Żywiecki Park Krajobrazowy Trasa ścieżki rozpoczyna się i kończy na terenie gminy Węgierska Górka, naprzeciw dworca PKS na wysokości ok. 420 m n.p.m., dalej prowadzi do Żabnicy na grzbiet Abrahamowa, a następnie na szczyt Romanki, gdzie znajduje się rezerwat przyrody "Romanka". Następnie wiedzie przez Halę Łyśniowską, Pawlusią, Rysiankę, Lipowską, Redykalną - aż po Boraczą, a po osiągnięciu Prusowa - przez Żabnicę prowadzi z powrotem do Węgierskiej Górki.

wydarzenia

Wiesz coś o planowanych wydarzeniach w tym miejscu?
Nie możesz dodać wydarzeń do tego miejsca, ponieważ ma ono już właściciela. Poproś jednak właściciela miejsca (zostawiając komentarz poniżej), by uaktualnił kalendarz wydarzeń.

podziel się opinią

Nikt jeszcze nic nie napisał o tym miejscu.  Możesz być pierwszy!

skomentuj

lokalizacja

działo się

Brak zdjęć związanych z wydarzeniami w tym miejscu

bywalcy

+
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies i będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce.