miejsce

Katedra Ewangelicka Zmartwychwstania Pańskiego - Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach

kategoria: Kościoły, Sanktuaria, Zabytki Sakralne | Zabytki, Ciekawa Architektura

Adres: Warszawska 18 , 40-006, Katowice

www: www.diec.katowicka.luteranie.pl/?page...
email: diec.katowicka@luteranie.pl
tel: +48 (0) 32 253 99 81

Neoromański kościół ewangelicko-augsburski pw. Zmartwychwstania Pańskiego z 1858 roku, pierwszy murowany obiekt sakralny w Katowicach. Kościół posiada piękne zabytkowe witraże. Obecnie siedziba biskupa diecezji katowickiej kościoła ewangelicko-augsburskiego. Dostępność: Cały rok Inne:Wprowadzenie historyczne

Napisanie krótkiej i syntetycznej historii Diecezji Katowickiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego jest przedsięwzięciem niełatwym, bowiem diecezja ta składa się z różnych historycznych krain i z parafii o bardzo różnej historii, które właściwie dopiero od 1945 roku należą do jednego organizmu państwowego. Można powiedzieć, że Diecezja Katowicka jest spadkobierczynią dziejów ewangelicyzmu na Górnym i Opolskim Śląsku, w Małopolsce i na części terenów Rzeczypospolitej, należących administracyjnie do różnych samodzielnych krajowych Kościołów ewangelickich.

wydarzenia

Wiesz coś o planowanych wydarzeniach w tym miejscu?
Nie możesz dodać wydarzeń do tego miejsca, ponieważ ma ono już właściciela. Poproś jednak właściciela miejsca (zostawiając komentarz poniżej), by uaktualnił kalendarz wydarzeń.

podziel się opinią

skomentuj

lokalizacja

działo się

Brak zdjęć związanych z wydarzeniami w tym miejscu

bywalcy

+
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies i będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce.