POST

Podziw Wielokrotny + Fotorelacja

data publikacji: 03.03.2013 22:20
631ab8f1d3581bdafeadbee6756d3d2b

Pisać wiele nie będę - po prostu należy się tam wybrać i zobaczyć samemu!
Może niezbyt elegancko jest tak porównywać, ale chyba miesiąc temu miałem okazję oglądać studentów III roku studium aktorskiego przy Teatrze Śląskim - ciekawa próba współczesnej interpretacji prozy rosyjskiej. Egzamin jak egzamin.

A tutaj? Cudo, cudeńko! Po raz kolejny wydział tańca PWST wprawia mnie w zachwyt. Tym, że sztukę teatru tańca - dalej w większości kojarzoną z bandą facetów w obcisłych kalesonach - pokazują jako piękne wydarzenie artystyczne. A co ważne, przekonuje do siebie widza który z teatrem tańca wiele wspólnego nie miał.

W "Portrecie wielokrotnym" od groma tekstu, ciężko nie zauważyć. Lecz młodzi aktorzy radzą sobie z nim wyśmienicie.

Nie przeanalizuję spektaklu dyplomowego IV roku pod względem przesłania, tematyki, problemów i kodu jakim owe treści przekazuje. To zbyt miły temat, aby o nim pisać - mam nadzieję, że uda nam się porozmawiać na ten temat w ramach Dyskusyjnego Klubu Teatralnego DYKTA, który niebawem wraca "na scenę" (więcej szczegółów wkrótce). Powyższy spektakl to jeden z tych, na temat których rozmawiać będziemy na pewno wiele.

F.P.

zobacz wszystkie zdjęcia z tego posta

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies i będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce.